Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Розроблено спільно с вчителями та радою старшекласників

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

1.1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний.  При вході у школу дотримується правил ввічливості, одягає змінне взуття, прямує до місця  проведення уроку.

1.2.Школа – територія, де немає місця для використання  з будь-якою метою і будь-яким способом зброї, вибухових або  вогненебезпечних  предметів і речовини; спиртних  напоїв, наркотиків, інших психоактивних речовин та отрут, газових балончиків.

1.3. Учні закладу дотримуються  чинного законодавства, тому:

–  не вживають на території школи спиртних напоїв, не перебувають в стані сп’яніння;

– не вживають психоактивних речовин  та не перебувають під їх дією;

– не палять тютюнові  вироби, айкос та електронні сигарети в будівлі і на території школи.

1.4. Учні мають пам’ятати, що на час перебування їх у школі, відповідальність за їх життя і здоров`я покладена на класних керівників та вчителів, тому не можуть без дозволу педагогів йти  зі школи і з її  території в урочний час.

1.5.  Учні закладу не пропускають  заняття без поважних причин.

У разі пропуску навчальних занять учень (батьки) має надати класному керівнику довідку  від лікаря  або  заяву від  батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на заняттях.

1.6.Учень в школі дотримується правил техніки безпеки під час уроків та під час перерв, правил поведінки у навчальних кабінетах.

1.7. Учень школи приносить необхідні  навчальні  приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми  завданнями з предметів  згідно з розкладом  уроків.

1.8. Учень школи  проявляє  повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі  поступаються дорогою дорослим, старші  школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.9. У разі  виникнення конфлікту, з метою попередження  та протидії булінгу, потрібно звернутися за допомогою до чергового вчителя, класного керівника, психологічної служби, адміністрації закладу.

1.10. Поза школою учні  поводяться  скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я  школи.

1.11. Учні  бережуть  майно  школи, акуратно  та дбайливо ставляться як до свого, так і до чужого майна.

1.12.З метою підвищення якості освітнього процесу, запобігання негативного впливу інформаційного контенту на здоров`я, доцільного використання інформаційно-комунікативних технологій, учням рекомендовано користуватись мобільними телефонами та планшетами, якщо це вважається доцільним на уроці, з дозволу вчителя, під час перерв.

1.13Пам`ятаймо! Школа – заклад освіти, осередок  творчого  розвитку, лабораторія  нових  відкриттів, коло щирих друзів. Школа – територія безпеки, вільна від  будь-якого насилля та дискримінації.

2. Поведінка на заняттях

2.1. При вході вчителя до класу чні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання.

2.2. Протягом уроку не можна  шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми  розмовами,  іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися  учнями  тільки для освітніх  цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника)  необхідно  надати  щоденник. Будь-які записи в щоденниках  учнями повинні виконуватися  охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня  ставлять  свій  підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозволу  у вчителя.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю  або  відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається на знак закінчення уроку. Після оголошення вчителем про закінчення заняття, учень може покинути  клас.

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

 3.1. До початку уроку учень повинен:

прибути до кабінету по першому  дзвінку і підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви учні можуть:

– навести чистоту та порядок на своєму  робочому  місці;

– вийти з класу;

–  дослухатися довимог працівників школи, чергових вчителів, чергових учнів;

–  допомагати підготувати  клас на прохання  вчителя до наступного уроку;

–  у разі спізнення на урок, постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити  сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням, задля власної безпеки,  рекомендовано:

– не бігати сходами, поблизу  вікон і в інших  місцях, не пристосованих для ігор;

– не штовхати один одного, не кидатися предметами і не застосовувати  фізичну силу та лайку  для вирішення будь-якої  проблеми, в разі її виникнення звернутися до класного керівника, чергового вчителя , адміністрації закладу;

– не вживати  непристойні,  образливі вирази і жести на адресу будь-яких  осіб, не шуміти, не заважати  відпочивати  іншим.

4. Правила поведінки учнів у їдальні

4.1.У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.

4.2.Рекомендовано перед відвідуванням їдальні  зняти  верхній  одяг.

4.3. З метою запобігання харчових отруєнь, не виносити  їжу і напої за межі їдальні.

4.4.Під час перебування в їдальні учням  слід  дотримуватися  гарних манер і поводитися пристойно, перед вживанням їжі мити руки.

4.5.  Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.

4.6. Учні  дбайливо  ставляться  до майна шкільної  їдальні.

4.7.Після  прийому  їжі  учень має прибрати за собою зі столу посуд. 

5. Відповідно до вимог адаптивного карантину, деякі пункти правил можуть змінюватися.

Криворізька гімназія №41